Oyun Tasarımcıları, Geliştiricileri,

Yapım ve Yayımcıları Derneği

Sayın oca995 , merhaba!

Türk Oyun Sektörünün nabzını tutan Oyunder Haftalık Bülteni'nin 111'inci sayısına hoşgeldiniz. Bu bülten gönüllüler tarafından hazırlanmaktadır, atlanılan haberleri ya da burada yer almasını istediğiniz içerikleri bize content@oyunder.org adresinden iletebilirsiniz.
Bültenin eski sayılarını görmek için tıklayınız.
Haftaya görüşmek üzere...

 

Oyunder Editor Ekibi;

Tansu Kendirli, Umut Arslan, Serkan Tomaç

Oyun ve Devlet Destekleri

Oyunder Ankara temsilcisi ve Moralabs Kurucusu Kamer Kemerkaya oyun sektörüne yönelik destekleri anlatan makalesini yayınladı. Detaylar için tıklayın.

 

Video Oyunların Çocuklara Olan Etkileri

Günümüzde çocukların video oyunlara yoğun ilgi göstermesi birçok anne baba için endişe kaynağı olurken, bu video oyunlarının çocuklara olan etkileri hakkında makale yayınlandı. Detaylar için tıklayın.

Facebook'dan Steam'e Rakip: Gameroom

Sosyal medyanın en büyük nüfusa sahip platformu Facebook, farklı alanlarda şansını denemeye devam ediyor. Bu açıdan uzun süredir beta testleri yapılan Windows uygulaması Gameroom'u görücüye çıkartan sosyal medya devi, bakıldığı zaman direkt olarak Valve'nin 125 milyon aktif kullanıcısı bulunan "Steam" platformu karşısına çıkıyor. Detaylar için tıklayın.

Oyun Satışı Yapan E-Ticaret Siteleri İçin ‘Rekabet Cezası’ İstendi

Rekabet Kurulu’nun başlattığı soruşturma kapsamında dev e-ticaret siteleri için ceza talebinde bulunuldu. Detaylar için tıklayın.

Küfür Eden YouTuber’lar Türk Oyun Dünyasını Mahvediyor

Youtube Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre daha çok seyredilmek için sigara içen, alkol kullanan, bol bol küfür eden, kötü bir jargon kullanan bu YouTuber’ların verdiği zarar onarılamaz boyutlara doğru gidiyor. Detaylar için tıklayın.

Çizgi Film Değirmeni Desteğinizi Bekliyor

Kaymakamlık ile ortaklaşa yürütülen ‘Cartoon Mill‘ (Çizgi Film Değirmeni) projesi, 15 Ekim’de resmi açılışını yaptı. Detaylar için tıklayın.

Geliştiricilerimiz Basında

Robinson: The Journey için Yeni Fragman Yayınlandı

Crytek'in PlayStation VR'a özel olarak geliştirdiği Robinson: The Journey için bugün yepyeni bir fragman yayınlandı. Detaylar için tıklayın.

Imprisoned Ligth Yayınlandı

Mechagore'un yapımcısı Antalyalı ekip Imaginite'ın ikinci oyunu Imprisoned Ligth Steam'de yayınlandı. Detaylar için tıklayın.

Tüm sektör haberleri için; content@oyunder.org

Oyunder Haftalık Bülteni sektör ve yerel üreticilerle ilgili tüm haberlerinizi bekliyor. Gönüllüler tarafından hazırlanan bültenimiz için atlanılan tüm haber ve gelişmeleri bize content@oyunder.org adresinden iletebilirsiniz.

Oyunder'in Hikayesi

Önemli Bağlantılar

Oyunder'in Hikayesi

OYUNDER'in 3 yıllık yolculuğunu sizler için görselleştirdik. Bu görselleştirmeye buradan ulaşabilirsiniz.

 

WOMEN in GAMES

OYUNDER bünyesinde kurulan Women in Games grubu, Türkiye’nin başarılı oyun şirketlerinin kadın profesyonellerini ve bu sektörde yer almayı hedefleyen kadın girişimcileri biraraya getiriyor.

 

jobs.gamedevturkey.com

Game Developers @Turkey sitesinde bir iş ilanları panosu olduğunu biliyor muydunuz

 

Oyunder Etkinlik Takvimi
Oyunder etkinlik takvimi ile oyun geliştiricileri ilgilendiren yurtiçi ve yurtdışı etkinlikleri takip edebilirsiniz. Tüm etkinlik takvimi için tıklayınız.

 

Arkadaşlarınız da tavsiye edin
Türk oyun sektörünün nabzını tutan "Oyunder Haftalık Bülteni"ne üye olması gerektiğini düşündüğünüz bir arkadaşınız varsa bu linki onunla paylaşabilirsiniz.

 

Veritabanımıza kaydolun
Sizi daha yakından tanımamız, özel etkinliklerimiz, eğitim ve fırsatlarımızdan yararlanabilmek için bize ekibiniz ve projeleriniz hakkınızda bilgi vermeyi ihmal etmeyin.

 

Ben neden bu mesajı aldım? Daha önce Oyunder etkinliklerinden birine katılarak iletişim bilginizi verdiniz ya da Oyunder üyelerinden biri tarafından Türk Oyun Sektöründe önemli bir kişi olarak önerildiniz. Eğer mesajımız rahatsızlık verdiyse özür dileriz, aşağıdaki bağlantıyı kullanarak listemizden çıkabilirsiniz.