Oyun Tasarımcıları, Geliştiricileri,

Yapım ve Yayımcıları Derneği

Sayın Celal , merhaba!

Türk Oyun Sektörünün nabzını tutan Oyunder Haftalık Bülteni'nin 109'uncu sayısına hoşgeldiniz. Bu bülten gönüllüler tarafından hazırlanmaktadır, atlanılan haberleri ya da burada yer almasını istediğiniz içerikleri bize content@oyunder.org adresinden iletebilirsiniz.
Bültenin eski sayılarını görmek için tıklayınız.
Haftaya görüşmek üzere...

 

Oyunder Editor Ekibi;

Tansu Kendirli, Umut Arslan, Serkan Tomaç

Oyunder Büyük Üniversite Turu Ankara ve İzmir'de

Oyunder Büyük Üniversite Turu İstanbul'da gerçekleştirilen etkinliklerden sonra 19 Ekim Çarşamba Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde. Ankara'daki etkinlikten sonra ise  21 Ekim Cuma günü İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi'nde. 

 

BTK'ya Global İnternet Yönetiminde Görev

BTK'nın uzun süren çalışmaları sonucunda ülkemiz, Geliştirilmiş İşbirliği Çalışma Grubu üyeliğine seçildi. Detaylar için tıklayın.

 

BigKazan Gamecell Projesi ile Daily Sabah'a Haber Oldu (İngilizce Haber)

Mobil oyun endüstrisi sektördeki oyuncular yeni bir ekosistem yaratırken Türkiye'deki oyuncular bu ekosistemin büyük bir kısmını oluşturmakta. Detaylar için tıklayın.

1907 Fenerbahçe Şampiyonluk Ligi'nde

Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerinden Fenerbahçe, 1907 Fenerbahçe olarak espor arenasına katılıyor! Şampiyonluk Ligi’nde mücadeleye başlayacak League of Legends takımı SuperMassive TNG ile espora giriş yapan köklü kulüp, 1907 Fenerbahçe Derneği ile espor faaliyetlerini yönetmek üzere anlaşarak mücadeleye adım attı. Detaylar için tıklayın.

Dünyadan Haberler

 

 

Video Oyunları Sektöründe Grev Hazırlığı

Video oyunları sektörünün en önemli unsurlarından biri olan seslendirme sanatçıları, sektördeki ücret uygulamalarını protesto etmek amacıyla bir araya gelecek. Detaylar için tıklayın.

Yayınlanan Oyunlar

Tüm sektör haberleri için; content@oyunder.org

Oyunder Haftalık Bülteni sektör ve yerel üreticilerle ilgili tüm haberlerinizi bekliyor. Gönüllüler tarafından hazırlanan bültenimiz için atlanılan tüm haber ve gelişmeleri bize content@oyunder.org adresinden iletebilirsiniz.

Oyunder'in Hikayesi

Önemli Bağlantılar

Oyunder'in Hikayesi

OYUNDER'in 3 yıllık yolculuğunu sizler için görselleştirdik. Bu görselleştirmeye buradan ulaşabilirsiniz.

 

WOMEN in GAMES

OYUNDER bünyesinde kurulan Women in Games grubu, Türkiye’nin başarılı oyun şirketlerinin kadın profesyonellerini ve bu sektörde yer almayı hedefleyen kadın girişimcileri biraraya getiriyor.

 

jobs.gamedevturkey.com

Game Developers @Turkey sitesinde bir iş ilanları panosu olduğunu biliyor muydunuz

 

Oyunder Etkinlik Takvimi
Oyunder etkinlik takvimi ile oyun geliştiricileri ilgilendiren yurtiçi ve yurtdışı etkinlikleri takip edebilirsiniz. Tüm etkinlik takvimi için tıklayınız.

 

Arkadaşlarınız da tavsiye edin
Türk oyun sektörünün nabzını tutan "Oyunder Haftalık Bülteni"ne üye olması gerektiğini düşündüğünüz bir arkadaşınız varsa bu linki onunla paylaşabilirsiniz.

 

Veritabanımıza kaydolun
Sizi daha yakından tanımamız, özel etkinliklerimiz, eğitim ve fırsatlarımızdan yararlanabilmek için bize ekibiniz ve projeleriniz hakkınızda bilgi vermeyi ihmal etmeyin.

 

Ben neden bu mesajı aldım? Daha önce Oyunder etkinliklerinden birine katılarak iletişim bilginizi verdiniz ya da Oyunder üyelerinden biri tarafından Türk Oyun Sektöründe önemli bir kişi olarak önerildiniz. Eğer mesajımız rahatsızlık verdiyse özür dileriz, aşağıdaki bağlantıyı kullanarak listemizden çıkabilirsiniz.