Oyun Tasarımcıları, Geliştiricileri,

Yapım ve Yayımcıları Derneği

Sayın Ata  Atak, merhaba!

Türk Oyun Sektörünün nabzını tutan Oyunder Haftalık Bülteni'nin 113'inci sayısına hoşgeldiniz. Bu bülten gönüllüler tarafından hazırlanmaktadır, atlanılan haberleri ya da burada yer almasını istediğiniz içerikleri bize content@oyunder.org adresinden iletebilirsiniz.
Bültenin eski sayılarını görmek için tıklayınız.
Haftaya görüşmek üzere...

 

Oyunder Editor Ekibi;

Tansu Kendirli, Umut Kurt, Umut Arslan, Serkan Tomaç

BIG BANG 2016’nın Kazanan Girişimleri Belli Oldu!...

Aralarında önemli Dijital Oyun Geliştirme firmalarından NoWhere Studious ' unda olduğu Türkiye’nin en iyi 20 erken aşama girişimi İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde dünyanın karşısına çıktı ve toplam 3 milyon TL ödül ile sürpriz yatırımlar için birbirleriyle yarıştı. Big Bang 2016 finalinde toplam 5 milyon TL başlangıç desteği girişimlere dağıtıldı.Detaylar için tıklayın. 

Taiwan Excellence Gaming Cup 2016 Şampiyonu SuperMassive oldu...

ESL’in Tayvan Dış Ticaret Geliştirme Konseyi ile birlikte düzenlediği Taiwan Excellence Gaming Cup League of Legends Finali bu yıl da oldukça heyecanlı geçti. League of Legends Finali’nde HWA’yı 3-1’lik skor ile geçen SuperMassive, şampiyon olmayı başardı. Detaylar için tıklayın.

PlayStation Türkiye Ürün Müdürü Mustafa Yiğit ile merak edilenler üzerine…

Sony PlayStation Türkiye Grup Ürün Müdürü Mustafa Yiğit, PlayStation 4 Slim, PlayStation 4 Pro ve PSVR gibi yeni ve ilgi çekici ürünlerin piyasaya çıkması üzerine Level Dergisi ile güzel bir söyleşi yapmış. Detaylar için tıklayın.

Türkiye'nin En Büyük Oyun Fuarı GameX 2016 için Geri Sayım Başladı...

Türkiye'nin en fazla ziyaretçi alan dijital oyun fuarı GameX, geçtiğimiz yıl özellikle tanınmış oyun yayıncılarının ve YouTuberların da katılımıyla oldukça büyük bir kitleye ulaşmış; hatta katılımcılar arasında yoğunluktan dolayı zaman zaman izdiham yaşanmıştı.GameX fuarının bu yıl da düzenleneceği tarih belli oldu. Uluslararası dijital oyun fuarı GameX, bu yıl 1 - 4 Aralık 2016 tarihlerinde İstanbul'da bulunan Lütfi Kırdar Uluslarası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek. Detaylar için tıklayın.

 

Davetiye Temini İçin : https://www.biletino.com/event/eventdetail/2949

Geliştirdiğiniz Ücretsiz Mobil Oyunu Kimler Oynuyor ?

Başarılı mobil oyun geliştiricilerinin oyuncuların ürünleri ile girdiği ilişkide geçtiği bu evrelerden habersiz olmaları mümkün değil. Fakat bu evreler üzerine daha derin bir kavrayış kazanmak ve her bir kategoriye nasıl yaklaşılması gerektiğine dair fikir sahibi olmak büyümek isteyen her stüdyo için bir kritik önem taşıyor.  Detaylar için tıklayın.

Akdeniz Bilişim Zirvesi'ne Hazır Olun!

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek ve uluslararası ve ulusal düzeyde marka isimleri ile bilişim dünyasının en iyilerini bir araya getirecek Akdeniz Bilişim Zirvesi'ne sayılı günler kaldı. Detaylar için tıklayın.

Geliştiricilerimiz Basında

100 Milyon Oyuncuya Nasıl Ulaştılar ?

Yerli Oyun Geliştiricilerimizden Gram Games 100 milyon oyuncuya nasıl ulaştı? Bu sorunun cevabını ve daha fazlasını bu ayki Start Up dergisinde okuyabilirsiniz! Detaylar için tıklayın.

Türk Oyun Her Telefona Girme Hedefinde!

Color Shot isimli Türk oyun mobil oyunlar listesinde dikkatleri çekiyor. Hem aklınızı hem de el becerilerinizi çalıştıran bu oyundan vazgeçmek zor. Detaylar için tıklayın.

Tüm sektör haberleri için; content@oyunder.org

Oyunder Haftalık Bülteni sektör ve yerel üreticilerle ilgili tüm haberlerinizi bekliyor. Gönüllüler tarafından hazırlanan bültenimiz için atlanılan tüm haber ve gelişmeleri bize content@oyunder.org adresinden iletebilirsiniz.

Oyunder'in Hikayesi

Önemli Bağlantılar

Oyunder'in Hikayesi

OYUNDER'in 3 yıllık yolculuğunu sizler için görselleştirdik. Bu görselleştirmeye buradan ulaşabilirsiniz.

 

WOMEN in GAMES

OYUNDER bünyesinde kurulan Women in Games grubu, Türkiye’nin başarılı oyun şirketlerinin kadın profesyonellerini ve bu sektörde yer almayı hedefleyen kadın girişimcileri biraraya getiriyor.

 

jobs.gamedevturkey.com

Game Developers @Turkey sitesinde bir iş ilanları panosu olduğunu biliyor muydunuz

 

Oyunder Etkinlik Takvimi
Oyunder etkinlik takvimi ile oyun geliştiricileri ilgilendiren yurtiçi ve yurtdışı etkinlikleri takip edebilirsiniz. Tüm etkinlik takvimi için tıklayınız.

 

Arkadaşlarınız da tavsiye edin
Türk oyun sektörünün nabzını tutan "Oyunder Haftalık Bülteni"ne üye olması gerektiğini düşündüğünüz bir arkadaşınız varsa bu linki onunla paylaşabilirsiniz.

 

Veritabanımıza kaydolun
Sizi daha yakından tanımamız, özel etkinliklerimiz, eğitim ve fırsatlarımızdan yararlanabilmek için bize ekibiniz ve projeleriniz hakkınızda bilgi vermeyi ihmal etmeyin.

 

Ben neden bu mesajı aldım? Daha önce Oyunder etkinliklerinden birine katılarak iletişim bilginizi verdiniz ya da Oyunder üyelerinden biri tarafından Türk Oyun Sektöründe önemli bir kişi olarak önerildiniz. Eğer mesajımız rahatsızlık verdiyse özür dileriz, aşağıdaki bağlantıyı kullanarak listemizden çıkabilirsiniz.